Офіційний сайт баскетбольного клубу «БК-93», м. Рівне

Історія

У 1993 році в Рівному було створено баскетбольний клуб «БК-93». Ініціаторами створення баскетбольного клубу були рівненські баскетболісти: Віктор Прищепа, Андрій Матусевич, Володимир Нечипорчук, які разом з тренером Сергієм Шемосюком і заклали фундамент майбутнього баскетбольного клубу. Одним з напрямів роботи баскетбольного клубу було створення команди, яка могла б брати участь у національній першості серед чоловічих команд. І така команда, незабаром, була створена з вихованців рівненського баскетболу. Пішов на зустріч по розвитку баскетболу на Рівненщині і генеральний директор ТОВ-компанії “Пульсар і К°” Віктор Петрович Прищепа. З першої ж гри і до сьогодення, команда носить назву БК-93 “Пульсар”, на честь її генерального спонсора.

Баскетбольний клуб “БК-93″ – це громадська організація, яка представляє Рівненщину у Вищій лізі українського баскетболу. Ця команда складається із молодих та перспективних гравців 1992-1995 р.н.

Вадим СкидановВ сезоні 1993/1994 р.р. – третьому чемпіонаті України, команда БК-93 “Пульсар” була заявлена в Другу лігу та зіграла в першому в своїй історії чемпіонаті. В першій же грі була здобута перша перемога. Суперником була команда Волинського державного університету. Цей чемпіонат “пульсарівці” закінчили на другому місці та виграли обидва перехідних матчі у Дніпра (Дніпропетровськ), таким чином перейшовши в Першу лігу.

P.S. На першій сходинці була Львівська політехніка. До речі, в липні 1994 року відбувся турнір під назвою “Кубок Незалежності”. БК-93 “Пульсар” брав у ньому участь, а гостями Рівного, окрім українських команд, була і американська команда Athletes in Action. Ця подія викликала великий інтерес у рівненських прихильників баскетболу, адже подивитись на баскетбол “в оригіналі”, тобто у виконанні його родоначальників – велика спокуса. Звичайно ж було цікаво ознайомитись і з рівнем гри українців. В результаті, Athletes in Action – перші, Команда з Білої Церкви – друга, БК-93 “Пульсар” – третій.

В сезонах 1994/1995 р.р. та 1995/1996 р.р., «Пульсар» продовжив свою боротьбу в Першій лізі, і робив це успішно, піднявшись в турнірній таблиці на п’ять позицій – четверте місце. Протягом цих років в команді з’явилися гравці, з іменами яких вболівальники асоціюють БК-93 «Пульсар»: Вадим Скиданов, Анатолій Дубнюк та В’ячеслав Ковалевський.

Сезон 1996/1997 р.р.

Анатолій ДубнюкПеред початком цього чемпіонату відбулось чимало змін. Першими стартували команди Вищої ліги, і зігравши два кола визначили вісімку кращих команд, які утворили Суперлігу. Цими командами стали: київські Будівельник, Денді­Баскет і ЦСКА­Ітера, донецький Шахтар, одеська Біпа­Мода, СК Миколаїв, запорізьке Ферро та БК Луганськ. Чотири команди (Нафтохім­Аваль (Біла Церква), Азовмаш (Маріуполь), Динамо­Континенталь (Дніпропетровськ) та Львівська політехніка), які посідали 9-12 місця разом з вісьмома командами Першої ліги утворили Вищу. Наша команда продовжувала свою боротьбу із командами Вищої ліги, зайнявши, в підсумку, третє місце.

Вячеслав КовалевськийВ сезоні 1997/1998 р.р. В цьому чемпіонаті брало участь 12 команд, які грали в двоколовому турнірі, по два спарені матчі вдома та на виїзді. Команда, що посідає перше місце, автоматично отримує путівку до Суперліги, а друге місце грає перехідні матчі із передостаннім місцем Суперліги. БК-93 “Пульсар” зайняв друге місце, поступившись БК “Азовмаш” з Маріуполя тільки через очні зустрічі.

Підготовка до сезону 1998/1999 р.р. була ускладнена фінансовими труднощами, внаслідок яких баскетбольний клуб втратив Андрія Бугаєвського, Олексія Цимбала та Олександра Руснака. І хто б міг подумати, що саме це дасть значний поштовх рівненській команді. На заміну прийшли молоді та перспективні гравці, одним з яких став Сергій Ліщук – нинішня зірка українського баскетболу та один із лідерів «Валенсії» – команди іспанської ACB Ліги.

Сезон 1999/2000 р.р.

Склад БК-93 Пульсар 1999 року«Пульсар ­ ЧЕМПІОН!» – писали у всіх рівненських газетних виданнях. Дійсно, це був знаменний для нашої команди сезон. Двічі вдома перегравши харківський УНІВС, «пульсарівці», достроково, за 2 тури до завершення чемпіонату, потрапили до Суперліги! Спостерігаючи за тим, як це два роки тому робив «Азовмаш», рік тому ­ «Львівська політехніка», ми, набравшись професіоналізму та досвіду, зробили те саме.

В сезоні 2000/2001 р.р. – десятому чемпіонаті України…

Довгоочікувана Суперліга! Дочекались і побачили, що ми не набагато слабші. Зал ОДЮСШ ­ 4 в кожній грі, як і минулих чемпіонатах, був вщент «забитий» болільниками, і що також приємно – «класними» болільниками. «Пульсарівці» в 10 чемпіонаті дійсно добре виступили, хоча б по разу, але обігравши всіх суперників і здобули добру славу та позитивні відгуки багатьох на Україні. Вперше в своїй історії вони грали в «play-off», завершивши регулярний чемпіонат на 4 місці, і на одну сходинку опустившись після серії «плей­офф».

Вболівальнии БК-93 Пульсар у ЛьвовіПротягом 2000-2003 років, «Пульсар», граючи в оптимальному складі, який можна було сміливо назвати сукупністю азартної молодості та корисного досвіду, не мав авторитетів на українській баскетбольній арені. В підсумку, рівняни тричі поспіль посідали високе п’яте місце.

Сергій ЛіщукПроте наступне міжсезоння стало визначальним в новітній історії команди. Її лідер та надія, Сергій Ліщук перейшов до команди БК «Хімік» (Южне). Травму посеред сезону отримує ще один із лідерів команди – Віктор Герасимчук. В цей же час, більшість клубів Суперліги, все частіше починають запрошувати до своїх складів іноземних гравців. Ці фактори призводять до того, що «Пульсар» перестав бути «міцним горішком» в лізі.

Тому вже протягом наступних років, розпочалося будівництво нової команди – її омолодження. Значно більше часу на майданчику проводили Андрій Артимович та Ілля Шемосюк.

Протягом останніх років у Суперлізі значно піднялися стандарти. Імпорт закордонних гравців в Україну стає буденним явищем. Конкурувати із цим, команді з Рівному стає дедалі важче. Тим не менш, «Пульсар» продовжує відстоювати своє місце в лізі найсильніших команд країни. Зал, все того ж, місцевого спорт-комплексу «ДЮСШ-4», все ще називають «гумовим», оскільки кількість вболівальників команди не зменшується. Підтримка «сонячних» по праву вважається однією із найгучніших в Україні. Навіть не дивлячись на те, що склад команди з роками суттєво змінився.

БК-93 ПульсарНайбільшим досягненням в історії Рівненського баскетболу та команди БК-93 «Пульсар» є перемога на ІІІ Всеукраїнських спортивних іграх, які відбулися у 2007 році в Миколаєві. Це своєрідна «олімпіада», тільки в межах України. Кожна область представила на ній свою баскетбольну збірну. Збірна Рівненської області була представлена кращими вихованцями регіону: Сергій Ліщук, Віктор Герасимчук, Анатолій Дубнюк, Вадим Скиданов, Анатолій Колот, Ілля Шемосюк та інші талановиті гравці сформували кращу регіональну збірну нашої країни.

Однак на клубному рівні справи пішли дещо гірше. Баскетбольний клуб «БК-93», врешті, втратив фінансову спроможність витримувати конкуренцію в Суперлізі. Таким, чином, у ХХ Чемпіонаті, команда БК-93 «Пульсар» була заявлена до Вищої ліги. Склад команди залишили її провідні гравці: Павло Улянко, Віктор Герасимчук, Анатолій Дубнюк, Ілля Шемосюк, Олексій Полторацький, Олексій Рябінін, Артем Шелуха. Більшість із них продовжили свою кар’єру в клубах Суперліги. Склад «Пульсара» був поповнений, здебільшого, місцевими молодими баскетболістами.Тарас Липін

Незважаючи та зміну середовища, напруга під час матчів «пульсарівців» підтримувалася. Ставка на місцеву молодь виявилася виправданою. Краще та впевненіше стали грати вихованці ОСДЮШОР: Тарас Липін, Сергій Роман, Іван Семенюк-Кондратюк, Андрій та Іван Приступи.

Команди баскетбольного клубу «БК-93» щороку беруть участь у міжнародних турнірах, один з яких став традиційним для Рівного. У вересні, перед початком регулярного чемпіонату, проводиться міжнародний турнір «Дружба», в якому беруть участь команди з Білорусі, Польщі та України.

За сприяння «БК-93» щороку проводяться змагання зі стрітболу (вуличного баскетболу), організовуються Новорічні свята баскетболу.

Робота клубу спрямована на розвиток баскетболу в Рівному та регіону, підтримка здорового способу життя серед юнаків та дівчат, виховання спортсменів високого професійного рівня.