Офіційний сайт баскетбольного клубу «БК-93», м. Рівне

АБЛ

Аматорська Баскетбольна Ліга Рівненщини розпочала свій перший сезон 2002 року. Як і будь-який проект, АБЛ має кілька завдань, а саме:

  • сприяння фізичному, духовному та моральному розвитку громадян України;
  • залучення широких мас населення, особливо молоді, до систематичних занять баскетболом, розвиток масового баскетболу;
  • підвищення майстерності рівненських баскетболістів;
  • підготовка команд та гравців для участі в офіційних місцевих і міжнародних змаганнях, чемпіонатах та кубках України з баскетболу;
  • пропагування і поширення ідеї здорового способу життя та проведення оздоровчої діяльності;
  • пропагування християнської моралі та етики, як сукупності норм, що покликані регулювати стосунки між людьми в сім’ї та суспільстві, виховання громадської культури, національної гідності та поваги до загальнолюдських цінностей.

Аматорська баскетбольна ліга РівненщиниЗа роки існування в лізі брали участь різні команди Рівненської та Волинської області. В першому чемпіонаті брало участь 8 команд. Пізніше при АБЛ була створена вища та перша ліга серед чоловічих команд, та вища ліга серед жіночих команд. Але в зв’язку з малою кількістю обслуговуючого складу ліги та суддівської колегії, а також з малою кількістю спортивних залів належної якості в місті, було припинено проведення першої ліги серед чоловічих команд та вищої ліги жіночих команд. Також, неодноразово чемпіони нашої АБЛ брали участь у фінальних частинах чемпіонатів в рамках Всеукраїнської Аматорської Баскетбольної Ліги, посідаючи призові та перші місця. Також були проведені турніри за участю іноземних гостей з США, а саме турнір під назвою фестиваль аматорського баскетболу “Sport chaplains”. Для підтримки та популяризації баскетболу, серед учасників ліги, в літній період у місті Рівне, були проведені кубки зі стрітболу. Було проведено майстер-клас діючих тренерів вищої школи США для тренерів АБЛ. За результатами опитування тренерів команд Ліги, Директорату АБЛ та опитування на офіційному сайті АБЛ, визначалися лауреати сезонів в номінаціях: «Кращий тренер», «Кращий арбітр», «Серце команди», «MVP Плей-офф», «MVP Чемпіонату», «Кращий бомбардир», «Кращий центровий», «Кращий асистент», які разом з трьома переможцями у конкурсах, нагороджуються призами.

За 10 років існування ліги, найбільш титулованими командами серед усіх команд, які брали участь є Університет Україна, БК Сарни, Лавісс та Будсервіс.

Ігри чемпіонату проходять за схемою – 2 кола та плей-офф. В плей-офф команди в 1-му та 2-му раунді грають до 2 перемог, а в іграх за місце грають до 1 перемоги. Весь чемпіонат триває з жовтня до травня. В середньому беруть участь близько 150 чоловік.

XI чемпіонат АБЛ (сезон 2013/2014 років) проходив під егідою баскетбольного клубу “БК-93″. В ньому брали участь 10 команд: «Водник»-НУВГП, Baltik House, Лучеськ (Луцьк), Енергетик (Нетішин), ЛАВІСС, F.L.A.S.H, МАГНАТ, ОСДЮШОР, РЗВА та Фенікс. Чемпіоном стала команда ЛАВІСС з міста Рівне.

В командах Аматорської баскетбольної ліги грають чимало діючих гравців основного складу БК-93 Пульсар: Іван Приступа, Дмитро Тимощук, Олексій Волошин, Сергій Роман, Назар Кісільчук, Олег Демчук, Степан Чорнолоз, Віталій Тишкун та інші.

Окрім вищеперерахованих молодих гравців, в командах ліги грають досвідчені професіонали, екс-гравці нашої команди В’ячеслав Ковалевський та Вадим Скиданов. В раді ігор брали участь Анатолій Дубнюк, Андрій Костко та Віктор Герасимчук.

Команди ліги сформовані із справжніх любителів баскетболу, які грають в улюблену гру роками. Це робить АБЛ яскравою та цікавою для перегляду лігою. Матчі проходять кожного тижня з вівторка та четвер в трьох спортзалах:

  • Зал технікуму технологій та дизайну (ТТД) (м. Рівне, вул. Литовська, 53)
  • Зал Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) (м. Рівне, вул. В. Чорновола, 49а)
  • Зал Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (ОСДЮШОР) (м. Рівне, вул. Соборна, 11а)

Запрошуємо любителів баскетболу відвідувати матчі АБЛ!